Obec Zaječov

OBEC ZAJEČOV

  ZOBRAZIT MENU

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Rybáři Zaječov

Rybáři mají v Zaječově již velmi dlouhou tradici, která sahá ještě do minulého režimu. Kroužek, který působí v Zaječově patříl pod MO ČRS Hořovice, kdy struktura této organizace je rozložena do několika obcí okolo Hořovic. Zaječovská skupina patřila vždy k nejlepším nejen na Hořovicku, ale i v celém Středočeském kraji. Posledních deset let se úzce specializujeme na rybolovnou techniku, která má v České republice více jak osmdesátiletou tradici a závodníci z České republiky patří k absolutní světové špičce. Páteř naší skupiny tvoří Tomáš Spáčil, Tobias Kočkár a Amálie Ungrová.K těmto závodníkům se vždy přidává několik dalších dětí z jiných skupin v rámci MO Hořovice, kteří pak mohou pokračovat s námi, nebo ve svých skupinách. Pro letošní sezonu (2020) máme ještě Kristýnu Veselou, Jakuba Trejbala, Jana Rysku a Vojtěcha Rysku. Tyto nové závodníky jsme si vybrali na základě jejich výsledků, které dosahují v závodech. Závody také pořádáme a nejedná se zdaleka jen o závody v Zaječově, ale v celém kraji, kam vozíme terče a veškerý materiál nutný k pořádání závodů a poté z velké části závody i organizujeme ve spolupráci s místní organizací. Náš kroužek organizuje v rámci kraje i náborové závody v RT (rybolovná technika), které se snažíme umístňovat do obcí či měst, kde nejlépe pracují s mládeží a je tam největší šance, že se tomuto sportu budou děti věnovat dlouhodobě. Hořovická organizace je s odstupem nejaktivnější ,co se týká pořádání závodů v RT a i samotné účastí dětí na závodech v celém Středočeském kraji. Naprostá většina závodů, které pořádá MO Hořovice probíhá v Zaječově, a to jak halové závody či klasické, které probíhají pod širým nebem.

Náš kroužek trénuje přes zimu v hale a v létě na fotbalovém hřišti a na soukromém pozemku terčové disciplíny, kam mají naši členové neomezený přístup. Zimní trénování je vhodné hlavně pro nováčky a pro zkušené závodníky je to jen jakési zpestření zimní přestávky. Od konce března začínáme trénovat již venku, minimálně dvakrát v týdnu a před důležitými závody trénují závodníci denně. Již několik sezón máme i závodní družstva, která jsou čtyřčlenná. Jedno v lize mládeže a jedno v první lize, kde toto družstvo je absolutně nejmladší ze všech družstev z celé republiky. Kromě těchto závodů se zúčastňují naši členové všech závodů, které organizuje Český rybářský svaz popřípadě mezinárodní organizace ICSF.

Zaječovský kroužek rybolovné techniky patří nejen v kraji k těm nejlepším, ale i v celé České republice. Tomáš Spáčil je nejúspěšnější juniorský závodník v RT na světě, když se mu podařilo vyhrát čtyřikrát absolutní titul mistra světa (pětiboj), což se ještě nikomu jinému nepodařilo a k tomu je držitel světového rekordu a dvou českých rekordů. Momentálně je členem seniorské reprezentace, kde také již získal několik titulů a medailí z mistrovství světa či světového poháru. Tomáš je držitelem 20 zlatých medailích z mistrovství světa, 6 stříbrných a 2 bronzových. Tobias Kočkár je též juniorským reprezentantem a držitelem 1 stříbrné a 3 bronzových medailích z mistrovství světa. Oba závodníci jsou držiteli mnoha a mnoha medailí z mistrovství republiky či různých pohárových závodů. Amálka Ungrová je úřadující mistryně republiky v žákovské kategorii a patří k velkým talentům tohoto sportu a dá se předpokládat, že se také úspěšně popere o nominaci do juniorského družstva České republiky.


Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 29.06

Oznamujeme rodičům dětí, kteří se chtějí zúčastnit nedělního vítání občánků (4. 7. 2021), aby tak neprodleně oznámili na obecní úřad.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červenec 2021 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Informační systém

Patička stránky