Obsah stránky

Rybáři Zaječov

Rybáři mají v Zaječově již velmi dlouhou tradici, která sahá ještě do minulého režimu. Kroužek, který působí v Zaječově patříl pod MO ČRS Hořovice, kdy struktura této organizace je rozložena do několika obcí okolo Hořovic. Zaječovská skupina patřila vždy k nejlepším nejen na Hořovicku, ale i v celém Středočeském kraji. Posledních deset let se úzce specializujeme na rybolovnou techniku, která má v České republice více jak osmdesátiletou tradici a závodníci z České republiky patří k absolutní světové špičce. Páteř naší skupiny tvoří Tomáš Spáčil, Tobias Kočkár a Amálie Ungrová.K těmto závodníkům se vždy přidává několik dalších dětí z jiných skupin v rámci MO Hořovice, kteří pak mohou pokračovat s námi, nebo ve svých skupinách. Pro letošní sezonu (2020) máme ještě Kristýnu Veselou, Jakuba Trejbala, Jana Rysku a Vojtěcha Rysku. Tyto nové závodníky jsme si vybrali na základě jejich výsledků, které dosahují v závodech. Závody také pořádáme a nejedná se zdaleka jen o závody v Zaječově, ale v celém kraji, kam vozíme terče a veškerý materiál nutný k pořádání závodů a poté z velké části závody i organizujeme ve spolupráci s místní organizací. Náš kroužek organizuje v rámci kraje i náborové závody v RT (rybolovná technika), které se snažíme umístňovat do obcí či měst, kde nejlépe pracují s mládeží a je tam největší šance, že se tomuto sportu budou děti věnovat dlouhodobě. Hořovická organizace je s odstupem nejaktivnější ,co se týká pořádání závodů v RT a i samotné účastí dětí na závodech v celém Středočeském kraji. Naprostá většina závodů, které pořádá MO Hořovice probíhá v Zaječově, a to jak halové závody či klasické, které probíhají pod širým nebem.

Náš kroužek trénuje přes zimu v hale a v létě na fotbalovém hřišti a na soukromém pozemku terčové disciplíny, kam mají naši členové neomezený přístup. Zimní trénování je vhodné hlavně pro nováčky a pro zkušené závodníky je to jen jakési zpestření zimní přestávky. Od konce března začínáme trénovat již venku, minimálně dvakrát v týdnu a před důležitými závody trénují závodníci denně. Již několik sezón máme i závodní družstva, která jsou čtyřčlenná. Jedno v lize mládeže a jedno v první lize, kde toto družstvo je absolutně nejmladší ze všech družstev z celé republiky. Kromě těchto závodů se zúčastňují naši členové všech závodů, které organizuje Český rybářský svaz popřípadě mezinárodní organizace ICSF.

Zaječovský kroužek rybolovné techniky patří nejen v kraji k těm nejlepším, ale i v celé České republice. Tomáš Spáčil je nejúspěšnější juniorský závodník v RT na světě, když se mu podařilo vyhrát čtyřikrát absolutní titul mistra světa (pětiboj), což se ještě nikomu jinému nepodařilo a k tomu je držitel světového rekordu a dvou českých rekordů. Momentálně je členem seniorské reprezentace, kde také již získal několik titulů a medailí z mistrovství světa či světového poháru. Tomáš je držitelem 20 zlatých medailích z mistrovství světa, 6 stříbrných a 2 bronzových. Tobias Kočkár je též juniorským reprezentantem a držitelem 1 stříbrné a 3 bronzových medailích z mistrovství světa. Oba závodníci jsou držiteli mnoha a mnoha medailí z mistrovství republiky či různých pohárových závodů. Amálka Ungrová je úřadující mistryně republiky v žákovské kategorii a patří k velkým talentům tohoto sportu a dá se předpokládat, že se také úspěšně popere o nominaci do juniorského družstva České republiky.

 

 

Tomáš Spáčil opět zlatý
Tomáš Spáčil opět zlatý
Bez náhledu
SEZONA TOMÁŠE SPÁČILA 2015
SEZONA TOMÁŠE SPÁČILA 2015
Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.