Obec Zaječov

OBEC ZAJEČOV

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Tomáš Spáčil opět zlatý

Ve dnech 22.07. - 24.07. proběhlo v Bílině Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice. Byť se těchto závodů zúčastnili závodníci pouze ze sedmi států Evropy, byla konkurence velmi silná, hlavně z Polska a z Německa. Samotný závod byl rozložen do dvou závodních dnů (pátek a sobota), kdy první den se házely tři terčové disciplíny a druhý den dvě dálkové. Na mistrovství světa nezávodí závodníci jen o celkový titul, ale rozdávají se medaile i za umístění v jednotlivých kategorií. Hází se dvoukolově, kdy výsledek z prvního kola se počítá do pětiboje a nejlepších osm postoupí do finále a bojuje o titul v dané disciplíně. Po prvním dnu figuroval Tomáš na celkovém šestém místě se ztrátou šesti bodů na prvního a to i přesto že získal v jednotlivých disciplínách dvě zlaté medaile, kdy v obou finále, do kterých se probojoval, dosáhl plného počtu bodů a zároveň i nejrychlejšího času.

 

Druhý den nastupoval Tomáš s vědomím, že musí dohánět ztrátu z prvního dne a všichni jsme doufali, že potvrdí své kvality v dálkových disciplínách. Tak, jak potom probíhal celý závod, příjemně překvapilo i samotného Tomáše. Ten den nepotvrzoval jeho kvality, ale rovnou deklasoval všechny své soupeře a nenechal nikoho na pochybách, že je za poslední čtyři roky nejlepší juniorský závodník na světě. Hodem muškou do dálky se počítá součet dvou nejdelších hodů a po sečtení výsledků všech závodníků rázem vedl o cca patnáct bodu a dokonce v této disciplíně vyrovnal na centimetr přesně světový rekord. Na poslední disciplínu nastupoval Tomáš už s velkým klidem a vědomím, že když hodí na jeho poměry průměrný hod, stane se počtvrté v řadě mistrem světa. Žádný průměrný hod se mu, ale nepovedl. Závodník má tři pokusy, kdy Tom první utrhl a tím pádem to byl neplatný pokus, v ten moment mohli ještě ostatní závodníci doufat v malý zázrak, že se to bude opakovat ještě dvakrát, neopakovalo, ve svém druhém pokusu hodil přes 78m a to byl nejdelší hod dne, v ten moment bylo jasné, že se stal Tomáš Spáčil počtvrté juniorským mistrem světa v rybolovné technice! Při tomto hodu foukal silnější vítr, než je povoleno k možnosti uznání světového rekordu. Ve finále této poslední disciplíny, hodil již o tři metry méně, ale i tak to byl nový světový rekord, který má nyní hodnotu 75,32 m. Na tomto mistrovství získal Tomáš celkem pět zlatých a jednu stříbrnou medaili stal se světovým rekordmanem v hodu zátěží do dálky a jako jediný na světě v historii juniorské rybolovné techniky dokázal vybojovat čtyřikrát titul mistra světa v pětiboji.

 

Radek Spáčil

 

DSC_5337.JPG
DSC_5681.JPG
DSC_5982.JPG
DSC_6495.JPG
DSC_6608.JPG
DSC_6650.JPG
DSC_6730.JPG
DSC_7464.JPG
spacil.jpg
Datum a čas: 01.08.2016 08:43
Napsal: Obec Zaječov
Kategorie: Rybáři Zaječov

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.05

Oznamujeme občanům, že v sobotu 7. 5. 2022 se uskuteční svoz nebezpečného odpadu. Stanoviště je před Lidovým domem, čp. Zaječov 126. Čas od 8.00 do 8.30 hod.. Sváží se: Aku baterie, ojeté pneumatik...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< květen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Informační systém

Patička stránky