Obsah stránky

Spolek Zděná 2012

Spolek Zděná 2012 je nezisková organizace. Kdokoliv může do spolku vstoupit a kdykoliv může i vystoupit. Vedení spolku je voleno demokratickou cestou na sedmi leté období. Volební právo mají všichni jeho členové. Nejvyšší rozhodovatel je valná hromada (tedy všichni členové spolku). Včele spolku je starosta, zastupuje jej místostarosta. Oba jsou voleni sedmi členou Radou Spolku.

Proč Spolek Zděná 2012 vznikl?

Iniciátorem založení Občanského sdružení Zděná byla hrozba demolice, která se vznášela na podzim roku 2012 nad zdejší historickou budovou ležící v srdci Zaječova, vlastněnou OÚ Zaječov, mezi místními občany známou pod jménem Zděná, jež pro mnohé z nás tvoří neodmyslitelnou součást zaječovské návsi.

Včasnou reakcí místních občanů, kteří se oficiálně sdružili pod hlavičku Občanské sdružení Zděná a aktivním přístupem, který vyvrcholil v zimě 2013 sepsáním petice proti demolici budovy Zděné, pod kterou se během cca 14 dnů podepsalo 463 lidí, a tím nás utvrdilo o správnosti a smyslu naší snahy se pokusit s takto vážnou situací, i když pět minut před dvanáctou, něco udělat. Zděná se tak dala po letech do pohybu.

Ze všech oslovených občanů se 92 % vyslovilo v petici proti demolici. Neodvážíme si říci kolik procent by se vyjádřilo pro náš společensko-sportovně-sociální záměr se Zděnou, nicméně se odvážíme říci a věříme, že budete s námi souhlasit ve rčení: „Co člověk, to názor.“ Pravděpodobně tohle byl kámen úrazu, dokolečka nekonečné diskuze táhnoucí se téměř dvacet let, pro Zděnou bohužel bezvýsledné.

Naším záměrem je nejen zachovat budovu jako takovou, ale hlavně nabídnout její prostory široké veřejnosti ke spotovně-společenskému využití.

Spolek Zděná 2012

Sídlo: č.p. 33, 267 63 Zaječov

Starosta: Ing. Aleš Krajdl 

E-mail: aleskrajdl@seznam.cz

Tel : +420 732 178 391

http://www.zdena-zajecov.estranky.cz

Facebook - Spolek Zděná 2012

 

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.