Obec Zaječov

OBEC ZAJEČOV

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

TOMÁŠ SPÁČIL SEZONA 2014

TOMÁŠ SPÁČIL SEZONA 2014

 

Tak jako každý rybář se rád pochlubí se svými největšími úlovky, tak i závodníci v rybolovné technice na konci sezony bilancují a vyhodnocují svoje výsledky.

V letošním roce se TOMÁŠ zúčastnil 25 závodů nejen po celé republice, ale i v zahraničí: Polsku, Německu a Rakousku. Mladý závodník patří mezi největší naděje tohoto sportu a svoji dovednost předváděl prakticky celý rok, bez větších výkyvů ve své výkonnosti. V letošním roce dosáhl hned několika mimořádných výsledků, těžko se může říci, který se dá považovat za ten nejcennější. Vyhrál mistrovství republiky v kategorii junioři, s celkovým ziskem 4 zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile. Stal se vítězem Českého poháru, kde vyhrál všechny čtyři závody, které se do tohoto seriálu započítávají. Na mezinárodním mistrovství České republiky dospělých odsadil celkově třetí místo a dokázal přidat ještě dvě zlaté medaile z jednotlivých disciplín. Obhájil titul juniorského mistra světa a na seniorském mistrovství světa získal zlato s družstvem České republiky, na tomto mistrovství vybojoval také stříbro v disciplíně hod do dálky jednoruč a tento úspěch považuje Tomáš za letošní vrchol. Samotná skutečnost, že se šestnáctiletý závodník probojoval do seniorské reprezentace, je velký úspěch, který se posledních 26 let nikomu jinému nepovedl. Aby to konkurence neměla tak jednoduché, tak ke svým medailím přidával i vynikající bodové ohodnocení. V rybolovné technice se považuje za měřítko kvality, jestli závodník dokáže získat pět set bodů a více, tento výkon překonal letos v dvanácti závodech, což nemá mezi juniory v celé mezinárodní historii rybolovné techniky obdoby. Pomyslnou třešničkou na dortu Tomášovo sezóny je vytvoření nového českého rekordu v hodu muškou do dálky a v pětiboji a vytvoření nového světového rekordu v pětiboji, a ten dokonce překonal dvakrát. Za poslední tři roky, což znamená cca75 závodů, nenašel ve své věkové kategorii přemožitele.

Napsal: Radek Spáčil

 

Datum a čas: 25.04.2015 20:30
Napsal: Obec Zaječov
Kategorie: Rybáři Zaječov

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.05

Oznamujeme občanům, že v sobotu 7. 5. 2022 se uskuteční svoz nebezpečného odpadu. Stanoviště je před Lidovým domem, čp. Zaječov 126. Čas od 8.00 do 8.30 hod.. Sváží se: Aku baterie, ojeté pneumatik...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< květen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Informační systém

Patička stránky