Obec Zaječov

OBEC ZAJEČOV

  ZOBRAZIT MENU

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Zapojte se do systému třízení odpadu ECONIT

 

Novinkou v naší obci bude od měsíce  září  2020 nový inovativní systém třídění odpadů ECONIT, který bude naše odpady monitorovat. Občané se však samotného monitorování nemusí obávat, neboť jeho cílem nebude zjišťovat, kdo a co do odpadu vyhodí, ale zmapovat vyseparované složky odpadu a snížit tak množství směsného odpadu putujícího na skládky.
 

Odpovědi na nejčastější otázky:

1. Jaké budou pro občany výhody, pokud se do systému zaregistrují?

- vyhnete se zdražení svozu komunálního odpadu (z důvodu postupného zákazu skladování využitelného odpadu legislativa uvažuje o razantním zdražení)

- za správné třízení budete pomocí QR kódu sbírat body, které Vám mohou i roční poplatek za svoz snížit (zatím se jedná o testovací provoz. Bonus program a další úlevy na odpadech budou zařazeny až v případě osvědčení systému a zprovoznění 3 komodit tedy papír, plast a sklo)

- nebudete muset hledat kontejnery pro třízení odpadu.  1x za 14 dnů pracovníci OÚ Zaječov vytřízený odpad vyzvednou u Vašich vrat.

 

2. Jak se zaregistrovat?

- už nyní můžete svou domácnost zaregistrovat v otevíracích hodinách na OÚ Zaječov, kde Vám bude přidělen QR kód a dostanete třídící pytle.

 

3. Jak to bude v praxi vypadat?

 - občané budou svoje odpady třídit tak, jak jsou zvyklí dodnes, avšak nikoli do plastových tašek ze supermarketu, ale do speciálních pytlů, které zdarma dostanou od obecního úřadu. - Na úřadě také obdrží nálepky s QR kódy, které budou sami nalepovat přímo na pytle, naplněné vytříděným odpadem. Kódy budou obsahovat informace o druhu tříděného odpadu, pořadové číslo a identifikaci domácnosti. Naplněné a označené pytle bude 1x týdně sbírat po jednotlivých ulicích obecní svozové auto. Pracovník technických služeb při přebírání každý pytel načte do systému a zaeviduje.

 

Jak správně třídit se dozvíte v letáku o třízení v příloze, nebo na stránkách obce https://zajecov.cz/systemu-trizeni-odpadu-econit/

Zapojení se do systému je dobrovolné a nadále bude fungovat i dosavadní způsob svozu. V první etapě vyzkoušíme do pytlů třídit pouze papír.

Občanům tím nabízíme další, jednodušší a pohodlnější způsob třízení.


Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 20.07

Lom Zaječov oznamuje, že bude zítra ve čtvrtek 21.7. 2022 mezi 11 - 12 hodinou provádět clonový odstřel.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< únor 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Informační systém

Patička stránky