Obec Zaječov

OBEC ZAJEČOV

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

IZS areál pro děti v Zaječově

Dobrý den/ahoj,

     chtěl bych Vás seznámit s projektem výcvikového areálu pro záchranáře za lomem. Vznikly a začaly se šířit nepravdy a dezinformace, a proto bych Vás chtěl seznámit podrobněji s celým projektem.  Občané, kteří se zúčastnili veřejného zasedání, již byli seznámeni.

    Areál by měl sloužit hlavně dětem. Naše děti by tam měly možnost v bezpečném prostředí si vyzkoušet silniční dopravu. Dále by se zde vzdělávaly pomocí odborných instruktorů IZS ohledně zásahu policie, hasičů či zásahu záchranné služby (viz. ilustrační obrázky). Areál by měl vzniknout na rozloze cca 40 000 m2, zbylé pozemky by sloužily k oddělení pásmem zeleně a valem od Kouta, tak i od Horní Kvaně. Na zbytku by mělo být parkoviště. Doprava v obci by se měla zvednout zcela minimálně. Mělo by do areálu dorazit pouze pár autobusů za den. A to vzhledem k dopravě z CHKO, nebo místního lomu, je zcela zanedbatelný počet. Program by měl být v době, kdy jsou děti ve škole. V odpoledních hodinách by měly možnost využívat areál místní spolky, nejvíce by využil areál náš SDH Zaječov, kterým by byl dle dopisu p. Hejtmanky k dispozici, popřípadě by využívala naše ZŠ a MŠ.  Budeme tak mít v obci techniku IZS, která v případě problému bude využita pro blaho místních občanů.

     Jednoznačně by areál přinesl mnoho dalších plusů a to odstranění turistů z Kouta a Kvaně, ti by se směřovali na parkoviště u areálu. Dále jelikož by areál potřeboval vodu, mohla by se díky investici kraje vyřešit problematika vody na Kvani, potažmo kanalizace. V areálu, kterého by byla součástí i současná skládka zeminy, by byla skládka upravena na vzhledné prostředí. Dále si musíme přiznat, že v obci nám zavřeli již 2 obchody za 2 roky a s pohostinskou činností to také v obci nevypadá moc dobře. Jak lehký turismus, tak tento areál, by mohl přinést lidi, kteří si zakoupí nějaké zboží v našich obchodech, nebo zajdou na jídlo do naší restaurace. Díky tomu bychom zachovali tyto služby v naší obci.

Co by dále areál obci přinesl?

     Kraj by zde provedl investici v řádech cca 120-150,000.000 mil. Kč. Dále by měl dávat okolo 8,000.000 Kč na roční provoz areálu, tím by zde byla i nějaká příležitost pro zaměstnanost místních obyvatel. Ostatní plusy jsou příjmy do obecní kasy z vynětí z půdního fondu, placení daně z nemovitosti… tyto příjmy jdou z většiny do obecní pokladny.

     Obec - Kraji daruje tyto pozemky, jelikož se stane partnerem projektu a je zcela běžnou praxí, že státní instituce si pozemky neprodávají, ale buď si je darují, nebo prodávají za 1 Kč. Přeci jenom je to z jedné kapsy, ať už státní, nebo krajské, či obecní. Obec bude mít tedy do budoucna příjmy z tohoto území… .

     A konečný plus je jednoznačně ten, že Zaječov vystoupí z anonymity cca 1200 obcí a naváže bližší vazby s krajem a tím doufejme, že budeme moci lépe a na více věcí čerpat finanční prostředky. V historii kraj podpořil mnoho projektů v obci a to: nový areál MŠ, prostory a sportoviště v ZŠ Zaječov, kanalizace, komunikace v celé šíři po kanalizaci a mnoho dalších projektů… . Osobně si myslím, že tento areál nikterak nenaruší klidný život naší obce. Když to zjednoduším, budou se zde dopoledne školit malé děti z okolních obcí a měst. Přinese to obci nějaké plusy a to i místním občanům v dané lokalitě. Naše děti budou připraveny více než jiné na život v nepříznivých situacích, tak i na cestách. Zásah do krajiny v této části nebude nikterak radikální, několik buněk a jeden domek a to ve stylu, který zapadne do krajiny a pár desítek metrů komunikací, kde bude dopravní hřiště.

     Budeme rádi za Vaše kladné či záporné připomínky.

                                                                                                                     Vladimír Havlík    

Datum a čas: 27.03.2018 11:06
Napsal: Obec Zaječov
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 13.05

Z důvodu poruchy na chlorovacím zařízení je možné, že v potrubí bude větší množství chloru. Během dnešního a zítřejšího dne tedy 13.5.až 14.5.2019 bude ve vodojemu upraveno chlorovací zařízení a mě...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< květen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Informační systém

Patička stránky